Vyhľadávanie

Certifikovaný kanadský antigénový rýchlotest na COVID-19 zo slín Rapid Response Ag s presnosťou 99,5% – 5 ks

Detail inzerátu

Číslo inzerátu 83740
Zobrazené 2687
Inzerát expiruje 12-12-2026
V kategóriach Diagnostika zdravia

Popis

Antigénový rýchlotest na COVID-19 zo slín Rapid Response Ag s presnosťou 99,5% je rýchly chromatografický imunotest na kvalitatívnu detekciu vírusových nukleoproteínových antigénov SARS-CoV-2 v orálnej tekutine od osôb podozrivých z infekcie COVID-19.

Test je vysoko citlivý a špecifický pre SARS-CoV-2. Sliny sú citlivejšie na detekciu vírusových antigénov ako vzorky z výterovej metódy. Výhodou je aj rýchly testovací čas, len 10 minút. Nie sú potrebné žiadne invazívne výtery z nosohltanu ani špeciálne vybavenie.

 

Pre porovnanie účinnosti testu zo slín sa uskutočnilo klinické hodnotenie výsledkov získaných pomocou antigénového rýchlotestu na COVID-19 zo slín Rapid Response Ag a porovnávacieho testu RT-PCR. Výkon sa vyhodnotil zhromaždením dvoch vzoriek od každého darcu. Jeden bol testovaný pomocou PCR komparátora a druhý bol testovaný pomocou rýchlotestu zo slín. Boli zistené nasledovné hodnoty:

Relatívna citlivosť: 95,0% (83,1% -98,4%)

Relatívna špecifickosť: 99,9% (99,1% -100,0%)

Relatívna presnosť: 99,5% (98,0% -99,9%)

 

Ako používať test?

Pred otestovaním zabezpečte, aby testovacia kazeta, vzorka, buffer a/alebo kontrolné vzorky dosiahli izbovú teplotu (15 – 30 °C). Vyberte testovaciu kazetu z hermeticky uzatvoreného vrecka a čo najskôr ju použite; najlepšie výsledky sa dosahujú vtedy, keď sa test vykoná v priebehu jednej hodiny. Položte testovaciu pomôcku na čistý a rovný povrch.

 

1. Odskrutkujte uzáver zbernej skúmavky. 

2. Vložte lievik na zber slín do skúmavky. 

3. Priložte lievik k ústam a jemne vypľujte sliny do skúmavky.

4. Skúmavkou mierne potraste hore a dole alebo do strán aby sa ústna tekutina premiešala.

5. Odskrutkujte viečko buffera so vzorkovým roztokom.

6. Nakvapkajte všetok roztok do zbernej skúmavky.

7. Zaskrutkujte uzáver skúmavky a utiahnite.

8. Intenzívne pretrepte.

9. Nakvapkajte 3 kvapky do jamky testovacej kazety. Výsledok si prečítajte po 10 minútach. Výsledok neinterpretujte po 20 minútach, už sa nezobrazuje správne.

 

Ako zistím výsledok testu?

Pozitívny výsledok

V oblasti výsledkov sa zobrazia dva riadky. Jedna farebná čiara by mala byť v oblasti kontrolnej čiary (C) a druhá by mala byť zreteľná v oblasti skúšobnej čiary (T). Pozitívny výsledok naznačuje, že vo vzorke bol zistený SARS-COV-2.

Negatívny výsledok

V oblasti kontrolnej čiary (C) sa objaví jedna farebná čiara. V oblasti testovacej čiary (T) sa neobjaví žiadna čiara. Negatívny výsledok naznačuje, že antigén SARS-COV-2 nie je prítomný vo vzorke alebo je pod detekovateľnou úrovňou testu.

Neplatný výsledok

Kontrolná čiara (C) sa nezobrazí. Nedostatočný objem vzorky alebo nesprávne postupy sú najpravdepodobnejšími dôvodmi zlyhania testu. Skontrolujte postup a test opakujte s novým testom.

Môžem test použiť aj viackrát?

Nie, testy sú určené na jednorázové použitie.

 

Čo robiť, ak je výsledok testu negatívny?

Je pravdepodobné, že ste neprekonali ochorenie COVID-19. Ak však vaše zdravotné ťažkosti pretrvávajú, vyhľadajte lekára alebo sa otestujte inou metódou.

 

Čo robiť, ak je výsledok testu pozitívny?

Pozitívny rýchlotest umožní rýchlu orientáciu pacienta na COVID oddelenie a začatie špecifickej liečby. Vyhľadajte lekára alebo sa pre kontrolu otestujte inou metódou.

Špecifické detaily inzerátu

Transakcia: Ponuka
Cena: 80 EUR
Pridané 17-02-2021
Pridal

Podobné inzeráty